
Зеленски подписа закон за изпращането на подразделения на ВСУ в други държави
- Война
- Текст:

Президентът на Украйна Владимир Зеленски подписа закон „За одобряване на указа „За изпращане на подразделения на Военните сили на Украйна (ВСУ) в други държави“. Съответната информация е публикувана в картата на документа на сайта на Върховната рада.
Инициативата е внесена от държавния глава на 22 септември и е одобрена от парламента на 9 октомври. Документът предвижда възможността за изпращане на подразделения на ВСУ в Турция и Великобритания за усвояване на сложна военна техника.
Според текста на закона, на корвета на Военноморските сили „Гетман Иван Мазепа“ в Турция ще бъдат изпратени 106 военнослужещи. Във Великобритания се планира да бъдат изпратени 214 военни за обслужване на противоминните кораби „Черкаси“, „Чернигов“, „Мариупол“, „Мелитопол“, „Хеническ“ и за управление на дивизиона противоминни кораби на флотилията.
На 21 октомври Зеленски съобщи, че Украйна и европейските държави се подготвят да подпишат отбранително споразумение, което ще съдържа нови принципи на сътрудничество. Според него, това споразумение ще се реализира като част от системата за гаранции за сигурността на Украйна. Президентът обеща да разкрие детайли за договореностите през настоящата седмица.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Руски бизнесмен спечели дело за отмяна на санкциите на Европейския съюз за 2024 г.

Руски юристи: държавата изгражда „цифров концлагер“

Организацията на тюркските държави предлага икономическо партньорство с ЕС

Зеленски подписа закон за изпращането на подразделения на ВСУ в други държави

Украинците може да останат без отопление тази зима

Хакер в затвора: как Anonymous намали присъдите на 16 души

Две европейски петролни рафинерии, преработващи руски петрол, претърпяха инциденти

Бившият френски президент Никола Саркози влезе в затвора
