
Tesla намали продажбите на електрокари в Китай с 20,2% през юни
- Автоиндустрия
- Текст:

Американската Tesla намали доставките от завода в Шанхай през юни с 20,2% спрямо същия месец на миналата година - до 59,261 хиляди електрически превозни средства, според предварителните изчисления на Китайската асоциация за леки автомобили (CPCA)
В същото време спрямо май цифрата се увеличава със 7,3%.
Експортните доставки на Tesla от завода в Шанхай миналия месец възлизат на 11 746 хиляди автомобила. Това е с 39,7% по-малко от миналогодишното ниво и с 32,3% по-малко от май.
През първата половина на годината компанията е продала 426,6 хил. произведени в Китай електрически автомобили (включително експортни доставки), което е с 10,5% повече от година по-рано.
Като цяло автомобилните производители са продали 856 хиляди електрически превозни средства в Китай през юни, което е с 28,6% повече в сравнение със същия месец на 2023 г. Спрямо май продажбите са се увеличили с 6,4%.
Тесла Китай
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Арабската общност в САЩ е разочарована от Тръмп

В САЩ разрешиха трансплантация на бъбрек от прасе на човек

Доказано: заради мръсния въздух повече непушачи боледуват от рак на белия дроб

Януари отново чупи температурни рекорди

Корабите на американското правителство ще използват Панамския канал без такси

В САЩ искат депортиране на Илон Мъск

Връщане на стока от физически магазин – само при дефект или добра практика на търговеца

Тръмп поиска и ивицата Газа

Доналд Тръмп младши предизвика скандал в Италия
КЕШ клуб
300
3 000
30 000