
Протестиращите във Франция започнаха да атакуват и къщите на чиновниците
- ЕС
- Текст:

По думите му, докато самият той е бил в кметството, неизвестни са се опитали да влязат в къщата му с кола през нощта и след това да я запалят. Пострадали са съпругата и детето му.
BFMTV съобщава, че прокуратурата е започнала разследване за опита за убийство.
По данни на МВР 45 полицаи и жандармеристи са били ранени по време на нощните безредици във Франция. Общо 719 демонстранти бяха задържани през нощта.
Припомняме, че безредиците продължават от няколко дни във Франция. Младежи опожаряват коли, сгради на полицията и местните власти, ограбват банки и магазини. Общо са задържани около 2,4 хиляди души, една трета от тях са непълнолетни.
Повод за протестите стана убийството от полицаи на 17-годишен тийнейджър при проверка на пътя в парижкото предградие Нантер. Според служителите на реда младежът отказал да изпълни нарежданията им.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър

Второ военно огнище в Близкия изток (обзор)
