По 70 лева ще получат хората с пенсии под линията на бедност
- ЕС
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Великденска добавка от 70 лева ще получат близо 1 002 000 пенсионери, като тази допълнителна подкрепа от страна на държавата ще бъде изплатена още в началото на следващата седмица
Това обяви министър-председателят Гълъб Донев като уточни, че добавката ще получат пенсионерите, чиито пенсии за април без добавките и компенсациите към тях са до линията на бедност - 504 лв. включително.
Подкрепата ще достигне до хората с пенсии за осигурителен стаж и възраст, с инвалидни пенсии за трудова дейност, както и получаващите пенсии, несвързани с трудова дейност, които са за сметка на държавния бюджет – сред тях са социалната пенсия за старост, социалната пенсия за инвалидност и наследствените пенсии от починал родител.
Великденска добавка ще получат и хора с пенсии от Учителския пенсионен фонд.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
ОПЕК влоши прогнозата за ръста на световното търсене на петрол през 2026 г.
Европейският съюз ще замрази търговската сделка със САЩ при дисбаланс на пазара
ОПЕК: Саудитска Арабия е намалила добива на петрол почти 1,5 пъти за два месеца
Европа ще увеличи вноса на втечнен природен газ от САЩ до рекордно ниво през 2026 г.
QatarEnergy ще започне проучване за нефт и газ на шелфа в Сирия
Работници в Индия се връщат в селата заради ниските заплати
Срещу Зеленски може да бъде образувано наказателно дело в Украйна
Китай е обезпокоен от новия закон за подкрепа на европейската индустрия.
КЕШ клуб
300
3 000
30 000