Жертвите на земетресението в Турция вече са 40 000
- Природа
- Текст:
Снимка: Стоп-кадър видео
Броят на жертвите на земетресението в Турция достигна 39 672 души, заяви министърът на вътрешните работи Сюлейман Сойлу пред CNN Türk
Според Анадолската агенция Сойлу разказа, че са извършени издирвателни и спасителни операции на мястото на повече от 20 хиляди сгради, които са се срутили по време на вторичните трусове.
В същото време министърът добави, че операцията по спасяването на пострадалите "в по-голямата си част е приключила".
Две земетресения в Турция станаха на 6 февруари. Магнитудът им беше 7,7 и 7,6, а трусовете бяха усетени в съседна Сирия и други страни. Те станаха най-разрушителните в историята на Турция. Вторичните трусове засегнаха 13,5 милиона души в десет турски провинции, заяви президентът Реджеп Тайип Ердоган.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Кристалина Георгиева: икономическите условия се влошават
САЩ не могат да компенсират недостига на втечнен природен газ в Украйна и Европа
Цените на петрола и природния газ отново падат
Кой ще изпълни химна на Световното първенство по футбол?
Нидерландия откри първата в света ферма за производство на месо без клане на животни
„Стани богат“ с акции на SpaceX
Цените на газа в Европа паднаха под 600 долара за хиляда кубични метра
Челен опит: И Вучич реши да подаде оставка, за да стане премиер
Измами дебнат любителите на кратките пътувания и удължените уикенди през лятото
КЕШ клуб
300
3 000
30 000