
Twitter ще бъде съден от 100 бивши служители за незаконни уволнения
- SEO & социални медии
- Текст:

След купуването на Twitter от Илон Мъск 3,5 хиляди служители бяха уволнени от социалната мрежа. Стана известно, че 100 от тях са подали иск срещу компанията за нарушения при уволнението и за получаване на полагащото им се обезщетение.
За това съобщава Reuters.
Интересите на ищците се представляват от известната адвокатка в САЩ Шанън Лис-Риордан, която заяви, че редовно се свързва с други уволнени служители и ще отстоява в съда техните права и дължимото им обезщетение.
Лис-Риордан отбеляза, че с пристигането в Twitter на Илон Мъск в компанията са започнали постоянни нарушения на правата на служителите.
Същевременно ищците не могат да участват в колективни искове, тъй като са подписали споразумение за разглеждане на правните спорове срещу компанията не в съда, а в арбитража.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Около 52% от мъжете в Русия не доживяват до пенсионна възраст

Шумът от трафика вдига кръвното налягане

Французите обогатиха палитрата на протестите

Тръмп: „Аз съм, може би, най-невинният човек в историята на САЩ“

Торнадото в Мисисипи е най-смъртоносното от 2011 г.

Посещението на Си Дзинпин в Русия намали вероятността от ядрена война

Протести против реформа в съдебната система в Израел

Руско тактическо ядрено оръжие ще бъде разположено в Беларус
