Франция: властите заплашиха, че ще се намесят в ситуацията с недостига на бензин
- ЕС
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Френското правителство призова "без забавяне" да се вдигне блокадата на съоръженията за съхранение на гориво, заплашвайки да се "намеси" за разрешаване на ситуацията
Това заяви говорителят на кабинета Оливие Веран след извънредна среща в Матиньон.
Ако ситуацията не се подобри „много бързо“, каза той, правителството може „да възстанови достъпа до складови центрове и рафинерии и след това да принуди персонала да си върши работата“, каза той.
В същото време обстановката по бензиностанциите във Франция остава напрегната.
Две седмици продължава стачката на работещите в рафинериите в групата TotalEnergies. Ръководството предложи на синдиката да седне на масата за преговори, но засега това не се случва.
Работниците настояват за 10% увеличение на заплатите от 1 януари.
TotalEnergies реализира печалба от над 10 милиарда евро през първата половина на 2022 г.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
С аромата на 77 и половина билки и вярата в доброто
Китай въвежда по-строг контрол върху износа на стратегически важни минерали
Борсовата цена на алуминия падна под 3200 долара за тон
Десет години Brexit – равносметката
Унгария възпрепятства преговорите за приемането на Украйна в ЕС
Oracle е съкратил 21 000 работни места в последната година
ЕС ще отключи милиарди евро инвестиции
Mythos 5 на Anthropic хакна Агенцията за национална сигурност на САЩ
SpaceX стартира емитирането на облигации
КЕШ клуб
300
3 000
30 000