Експерт: цената на петрола може да скочи до $200 за барел
- Нефт и природен газ
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Цените на петрола може да надхвърлят 200 долара за барел, ако западният свят наложи ембарго върху руските енергийни ресурси
Това заяви Скот Шефилд, главен изпълнителен директор на Pioneer Natural Resources, най-големият разработчик на шисти в САЩ. По думите му в такъв случай ще са необходими поне две-три години за попълване на запасите.
Сега САЩ произвеждат около единадесет и половина милиона барела на ден. Това е значително по-малко, отколкото преди пандемията. И икономическите съветници във Вашингтон предупреждават, че основната задача сега е петролният пазар да работи нормално.
"Ние не внасяме много руски петрол", казва икономистът Сесилия Роуз. "Разглеждаме различните варианти, които можем да предприемем в момента, за да намалим потреблението на руска енергия. Но най-важното е да запазим глобалните енергийни доставки непрекъсваеми."
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Семената на ориза „чуват“ дъжда и покълват по-рано
ОПЕК влоши прогнозата за ръста на световното търсене на петрол през 2026 г.
Европейският съюз ще замрази търговската сделка със САЩ при дисбаланс на пазара
ОПЕК: Саудитска Арабия е намалила добива на петрол почти 1,5 пъти за два месеца
Европа ще увеличи вноса на втечнен природен газ от САЩ до рекордно ниво през 2026 г.
QatarEnergy ще започне проучване за нефт и газ на шелфа в Сирия
Работници в Индия се връщат в селата заради ниските заплати
Срещу Зеленски може да бъде образувано наказателно дело в Украйна
Китай е обезпокоен от новия закон за подкрепа на европейската индустрия.
КЕШ клуб
300
3 000
30 000