
Скриха Трюдо на фона на протестите в Канада
- Власт
- Текст:

Канадският премиер Джъстин Трюдо и семейството му са били преместени от дома си на друго място в Отава „от съображения за сигурност“, казаха източници на CBC News
Местонахождението на премиера не се съобщава. Протести срещу ограниченията за коронавирус се провеждат в столицата на Канада.
На демонстрацията присъстват хиляди шофьори на камиони и други протестиращи. Те призовават за премахване на задължителните ваксини и други ограничения. Протестът е мирен.
Шофьорите на камиони не са съгласни с изискването за паспорти за ваксинация за тези, които пресичат границата със Съединените щати. Те настояват за премахване и на други ограничения.
Миналата седмица конвой с камиони тръгна от Британска Колумбия за столицата. Докато се движеха на изток, към тях се присъединиха шофьори от други региони.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Седящият начин на живот увеличава риска от развитие на диабет тип 2

ЕС ще се защитава от дронове с украинска технология

Разследват сериозен проблем в електромобилите Tesla

Швейцария удвои вноса на руско злато

Зеленски е готов да се срещне с Тръмп и Путин

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара
КЕШ клуб
300
3 000
30 000