ООН предупреди, че пандемията е довела до огромен спад на доходите от наемен труд
- България
- Автор:
През първите девет месеца на годината глобалните доходи от труд са намалели с 3,5 трилиона долара.
Международната организация на труда към ООН предупреди днес, че пандемията от коронавирус е довела до огромен спад на доходите на хората на наемния труд, предава БНР. Според организацията, нараснало е неравенството между богатите страни, инжектирали държавни пари в икономиките си, и бедните, които не могат да си го позволят.
„Точният баланс между поредицата от здравни, икономически и социални мерки продължава да е от първостепенна важност. Преждевременното отхлабване на здравните мерки поражда риск от удължаване на пандемията, което влошава ефекта от пазара на труда. Също така подкрепата за запазване на работни места ще трябва да продължи и през следващата година“, настоява генералният директор на Международната организация на труда Гай Райдър.
В доклад на организацията за последиците от пандемията върху трудовия свят се казва, че през първите девет месеца на 2020 г. глобалните доходи от труд са намалели с 3,5 трилиона долара или с близо 11% на годишна основа.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Златото и среброто с рекордни цени
В Китай ще забранят принудителните отстъпки в интернет магазините
Португалия е „Икономика на годината’ 2025” .
Китай купува рекордни количества руско злато
Как “безплатната” доставка на онлайн покупка се таксува с 10 лв. заради избора на куриер
На “лов” за добри и лоши търговски практики в Лондон
В Европа оцениха влиянието на изкуствения интелект върху икономиката
Starlink съобщи за загубата на връзка със спътник
Коалиция от ИТ-гиганти инвестира 44 милиона долара в премахването на CO₂
КЕШ клуб
300
3 000
30 000