
Джони Деп няма да участва във „Фантастични животни и къде да ги намерим"
- Фондови борси
- Автор:

Актьорът Джони Деп вече няма да играе злия тъмен магьосник в центъра на действието в предисториите на „Хари Потър".
„Искам да ви съобщя, че бях помолен от Warner Bros да се оттегля от ролята си на Гринделвалд във „Фантастични животни“ и уважих и се съгласих с тази молба“, пише Деп в изявление, публикувано в Instagram.
Говорител на Warner Bros., който като CNN е собственост на WarnerMedia, потвърждава новината.
„Джони Деп ще напусне „Фантастични животни". Благодарим на Джони за досегашната му работа по филмите", казва говорителят на Warner Bros.
Студиото заявява, че в момента се работи над третия филм във франчайза, в който участва Еди Редмяне, и трябва да дебютира през лятото на 2022 г.
По-рано тази седмица Деп загуби дело за клевета срещу издателя на британския вестник „Сън“ заради твърденията на изданието, че той е насилник.
Деп се позова на това решение в своето изявление, казвайки, че планира да продължи правната си битка.
„Сюрреалистичното решение на съда във Великобритания няма да промени борбата ми да кажа истината и потвърждавам, че планирам да обжалвам - пише той. - Моята решителност остава силна и възнамерявам да докажа, че обвиненията срещу мен са неверни. Животът и кариерата ми няма да бъдат определени от този момент във времето."
Деп дебютира в ролята на Гелерт Гринделвалд в края на първия филм „Фантастични животни", но играе много по-голяма роля във втория, който очертава възхода на магьосника.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър
