
Експерт предрече на ЕС допълнителни разходи заради конфликта в Близкия изток
- Икономика
- Текст:

На Европейския съюз вероятно ще му се наложи да поеме още повече ангажименти по отношение на военната и финансова помощ за Украйна, защото САЩ са се съсредоточили върху конфликта в Близкия изток, заяви пред РИА Новости бившият високопоставен офицер от ядрената артилерия на НАТО Пиер Анро.
"Съединените щати се фокусират върху доставките и предоставянето на финансова подкрепа на Израел в ущърб на подкрепата за Украйна. И именно Европа ще трябва да поеме още по-голяма отговорност по отношение на помощта за Украйна", заяви той.
Бившият офицер отбелязва, че след ескалацията на палестино-израелския конфликт САЩ и Европа поставят помощта за Израел като приоритет, защото, по думите му, Западът "се страхува от своето имигрантско население", открито подкрепящо ХАМАС.
Уточнява се, че президентът на Украйна Владимир Зеленски явно е обезпокоен от такава рязка смяна на приоритетите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара

Какво цели поредното нарушение на полското въздушно пространство

Борсовите цени на газа в Европа са стабилни във вторник

Цените на петрола се повишават с 1%

На добър час през новата учебна 2025/2026 година!
