
През 2022 година във високотехнологична Япония все още се използват дискети за компютри
- IT
- Текст:

Японският министър на цифровите технологии Таро Коно "обяви война" на компютърните дискети, съобщава Gizchina.
Министърът разкри, че в японското правителство има твърде много институции, които изискват от хората да подават формуляри и заявления чрез стари носители на информация. Време е тази практика да бъде прекратена.
Таро Коно заяви, че първоначално трябва да се избавят от дискетите. А след това може да се заемат с факс-апаратите. Всички заявления и формуляри могат и трябва да се приемат онлайн.
Освен това, оказва се, че дискетите са много по-ненадежден начин за съхраняване на информация от другите. Например, на 27 декември миналата година столичната полиция на Япония призна, че е загубила личните данни на 38 граждани. Те са били подали заявления за получаване на държавно жилище в окръг Мегуро в Токио на дискети.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

"Предсказанията" на Ванга за 2024 г.: атентати в ЕС и убийството на Путин

Германски експерти изследват престъпления с високи технологии и помощ от.. престъпници

Американско семейство пенсионери откри истинския живот в Сицилия

Ключовият фактор, който отключва депресия не е стресът

България се присъедини към Декларацията за тройно увеличаване дела на ядрената енергия

Американците не са променили мнението си за помощта за Украйна

„Най-старата майка в Африка“: в Уганда 70-годишна жена роди близнаци

Върнаха се подозренията за расизъм в британското кралско семейство
