ООН призова Мъск да обезпечи спазването на човешките права в Twitter
- Политики
- Текст:
Върховният комисар на ООН за правата на човека Фолкер Тюрк призова бизнесмена Илон Мъск да гарантира спазването на човешките права в социалната мрежа, която той купи - Twitter
Призивът на Тюрк е публикуван на сайта на Върховния комисариат на ООН за правата на човека. В него се посочва, че „границите на използването и еволюцията на платформата“ трябва да се определят от зачитането на правата на човека. Според Тюрк този въпрос трябва да бъде "в центъра на управлението на Twitter" под ръководството на Мъск.
Върховният комисар също подчерта, че организацията е загрижена, че Мъск е уволнил значителна част от служителите на компанията, които са отговаряли за контрола по спазването на човешките права и етичните правила в социалната мрежа.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
САЩ и Украйна не се споразумяха по ключови териториални въпроси
Китай намали изоставането си в областта на ИИ спрямо САЩ от 3 години до 3 месеца
Китай започва масово производство на два модела автономни коли
Volkswagen ще затвори завода си в Дрезден за първи път от 88 години
Европейския съюз ще въведе санкции срещу 40 руски морски кораба
Създателят на криптовалутите TerraUSD и Luna, До Куон, получи 15 години затвор
Шепа свръхбогати контролират половината богатства на планетата
На фона на нарастващото напрежение в сферата на ИИ в Google се появи нова длъжност
NASA загуби връзка с марсианския апарат MAVEN
КЕШ клуб
300
3 000
30 000