Шефът на щаба на ВВС на САЩ допусна доставка на изтребители в Украйна
- Война
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Ръководителят на щаба на ВВС на САЩ Чарлз Браун не изключи, че американската страна може да прехвърли съвременни бойни самолети на въоръжените сили на Украйна (ВСУ)
Той подчерта, че бойните самолети, които могат да бъдат доставени на въоръжените сили на Украйна, няма да бъдат руско производство.
„Ще бъде нещо неруско, вероятно мога да ви кажа това... Но не мога да ви кажа точно какво ще бъде... Има американски, има Gripen от Швеция, има Eurofighter или Rafales. Така че има редица различни оръжейни системи, които могат да отидат в Украйна“, каза Браун на форума за сигурност в Аспен (запис на речта на ръководителя на военновъздушния щаб е достъпен в YouTube канала на Института Аспен).
Вчера, 20 юли, Чарлз Браун в диалог с Ройтерс каза, че САЩ и техните съюзници също обмислят възможността за обучение на украински пилоти за дългосрочна военна помощ на Киев.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Колко средства отделят за образование страните в ЕС и до какво води това
Аномалната жега лиши половината френски пасища от фуражния им потенциал
Златото поевтиня след изявленията на шефа на Федералиня резерв на САЩ
Паладият поскъпна до най-високото си ниво от средата на май
Повече от 100 000 руснаци са избягали в Грузия за една седмица
Цените на зърното – на най-високо ниво от три години
Meta ще ограничи достъпа на деца и тинейджъри в САЩ до социалните си мрежи
БВП на ЕС: кои страни колко допринасят
Учени установиха широк спектър здравни състояния, свързани с екстремните горещини
КЕШ клуб
300
3 000
30 000