
Биткойнът продължава да се срива към рекордно ниски нива
- Анализи
- Текст:

Много анализатори смятат, че един от факторите е публикуването на бележките от декемврийската среща на Федералния резерв. Протоколите предполагат, че централната банка на Америка може да повиши лихвите по-рано, отколкото се очакваше и да продаде част от активите си.
Така или иначе, криптовалутата поевтиня от $47 000 по-рано тази седмица до по-малко от $42,000, пише ВВС.
Политическите събития в Казахстан също предизвикаха опасения относно капацитета на мрежата, тъй като огромно количество от световния добив на биткойни - процесът, чрез който се проверяват транзакциите и се правят нови "монети" - се извършва в Казахстан, заради евтиното електричество. А спирането на интернет по-рано тази седмица изглежда удари процесорната мощност на цялата биткойн мрежа. Това би могло да въздейства на традиционните инвеститори, които държат биткойни и да ги насочи към по-малко рискови активи.
Огромната централноазиатска страна е разтресена от политически вълнения тази седмица, започнали с протести срещу покачващите се цени на горивата и преминали в демонстрации с политически искания. Последва фатално насилие, след като демонстранти, които официалните власти описват като "бунтовници", завзеха сгради в столицата Алмати.
Всичко това се отрази на стойостта на биткойна в следната времева рамка: малко над $47000 в понеделник, $ 46 000 в средата на седчицата и близо $ 41 000 в четвъртък, последвани от много леко възстановяване. Това е най-ниската стойност на криптовалутата от септември 2020 г.
Цените на други криптовалути също са паднали. Анализаторите предвижда широки настроения към намаляване на риска, предвид опасенията от инфлация и повишаването на лихвите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
