
Първият осъден на смърт бос на якудза
- Свят
- Текст:

Той е „главата” на Кудокай, може би най-жестоката банда на якудза в Япония. Според японски източници на larazon.es, Намура е дърпал конците на престъпната дейност от своето имение, оградено с високи зидове.
Сега шефът на особено опасната гангстерска организация е сменил своя дворец с килията за очакващите смъртно наказание. Сатору Номура е осъден за две убийства и две нападения, след процес без съдебни заседатели, заради голямата вероятност да бъдат заплашени. Ако молбата му за помилване се провали, той ще бъде обесен.
Случаят е забележителен, тъй като не са представени доказателства, свързващи обвиняемия директно с престъпленията, в които е обвинен. Съдът обаче заключи, че те са извършени по негова заповед и постанови смъртна присъда за Номура и доживотен затвор за дясната му ръка.
Една от жертвите е медицинската сестра, оцеляла по чудо. Тя се грижила за мафиотския бос, след като се подложил на операция за уголемяване на мъжкия му атрибут. Номура не останал доволен от хирургическата интервенция и се оплакал на сестрата от силните болки. За да го рзведри, тя казала че множеството татуировки, които якудза си правят, вероятно са били по-болезнени. Дни след въпросния разговор, сестрата е нападната на улицата и намушкана във врата, гърдите и главата - може би защото заради задълженията си е станала свидетел на слабостта на мафиота.
В разцвета си през 60-те години на миналия век, якудза наброява над 180 000 души. Престъпната структура се ориентира бързо в хаотичните следвоенни години, контролирайки черните пазари, развлеченията и хазарта, но впоследствие навлиза в строителството, недвижимите имоти и политиката.
Организацията не се крие – традиционният якудза се разпознава лесно с тъмни очила, строг костюм, загорял тен и разкопчана риза, за да се виждат част от многоцветните татуировки, с които якудза покриват цялото си тяло като отличителен белег и свидетелство за стоицизма на боеца-якудза.
Парадоксално е, но действията на групировката почти винаги се извършват пред очите на обществеността. Якудза имат официални офиси, визитни картички, а някои дори се регистрират в полицията. От години организацията действа и далеч извън границите на Япония.
Те не се смятат за престъпници, а за пазители на обществения ред и традиционните японски ценности. Якудза се вклчиха като доброволци в спасителните работи и възстановяването на щетите след земетресението в Кобе през 1995 г. и цунамито през 2011 г.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
