
Корпорациите искат да рекламират продуктите си в нашите сънища и мечти
- Хипноза
- Текст:

Технологията за целенасочена инкубация на сънища, наречена TDI, се намира все още в процес на разработка, но вече предизвиква опасения сред учените. За да разяснят ситуацията, 40 експерти, изучаващи различни аспекти на съня, написаха отворено писмо. В заявлението си те призовават властите да обърнат внимание на новата разработка.
От нея е заинтересован големият бизнес, който планира да интегрира рекламите на своите продукти в сънищата. За това съобщават Science Magazine и dxe.pubpub.org.
Контролът на човешката мисъл чрез инкубация на предметни сънища вече е реален. Експертите правят аналогия с графичните редактори. По-рано на тях също не се придаваше сериозно значение, а сега с помощта на фоторедактори може да се фалшифицират всякакви сведения.
TDI ще може да внедрява произволна информация в мислите и сънищата на човека. Тези данни ще повлияят на начина на живот за дълго време. По отношение на ефекта, който предизвиква, тази нова разработка може да се сравни с дълбока хипноза.
Компаниите гиганти веднага разбират, че по този начин могат да рекламират своите продукти. Човек си ляга да спи, вижда в съня си реклама, която се запечатва дълбоко в подсъзнанието му, а на сутринта се събужда с желание да закупи този или онзи продукт.
Подобна технология е използвана като експеримент преди американската суперкупа. Бирената корпорация Molson Coors събира група доброволци, раздава им ежедневно сънотворно, а преди лягане им пуска да гледат рекламни видеоклипове с произвежданата от фирмата бира. След това хората са събуждани и питани какво са сънували, а те разказват, че са видели насън как утоляват жаждата си с тяхната марка бира.
Контролът на човешкото подсъзнание и TDI на практика могат да се превърнат в сериозна заплаха за цялото човечество. Ето защо учените са уверени, че е необходимо спешно да се поеме контрол над тези разработки.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
