
Пазарът на "месо" от насекоми може да нарасне до 8 милиарда долара
- Земеделие
- Текст:

И вече не само стартъпи, но и големи компании се занимават с разработването на храна от необичайната съставка.
Напоследък хамбургерите, направени от грах и кокосово масло, котлети от раци, направени от артишок и водорасли, и пилешки хапки, направени от глутен и нишесте от маниока, станаха все по-популярни сред посетителите на ресторантите. Големите производители на храни очакват скоро да видят добавянето на щурци, бръмбари, брашнени червеи и ларви.
„Всеки мисли за въздействието върху околната среда от производството на храни в момента и това предоставя потенциал за растеж на пазара на храни за насекоми“, обяснява Туняват Касемсуван, директор на иновациите в производителя на консервирана риба тон Thai Union Group.
Тази компания се занимава с производство на протеини от насекоми. „Знаем, че търсенето на пиле и риба тон от зеленчуци, клетъчни култури или насекоми ще расте много по-бързо от сега“, каза Касемсуван.
Вегетарианците е малко вероятно да ядат ястия от насекоми, които в крайна сметка са животински храни. Въпреки това, привържениците на идеята за ядене на бръмбари за храна твърдят, че отглеждането на 2 хиляди вида годни за консумация насекоми е по-малко вредно за околната среда.
Освен това не изисква толкова много земя, колкото отглеждането на добитък и отглеждането на много култури. Различните видове насекоми имат различни характеристики, които ги правят подходящи за консумация от човека.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
