
Какъв е стандартът за луксозни жилища в близките европейски страни
- Лукс
- Текст:

Експерти от българска строително-инвестиционна компания и техните международни партньори от Полша, Чехия и Румъния направиха анализ на тенденциите в сферата. Ето част от тях, която се отнася до отношението на купувачите и тяхното разбиране за стандарт при луксозните жилища.
В Чехия аналог на луксозно жилище е именно това, което е специфично и уникално - различно спрямо всички останали. Луксозното жилище е съвкупност от много неща - архитектура, мода, дизайн, технологии, пространство и локация. Съвременни тенденции в Чехия са: фасади с големи остъклени площи; използване на екзотична дървесина, мрамор, месинг и др., както и изчистени геометрични форми.
Търсещите луксозно жилище в Румъния наблягат на големи, просторни апартаменти. Друг критерий е дизайнът, функционалността на жилището, но най-голям приоритет за хората, имащи възможност да си позволят по-скъп и луксозен имот, е именно той да бъде в естествена среда, т.е кварталът, който са избрали, да има много зелени площи и да не е презастроен
За луксозния пазар в Полша е характерно предпочитанието към “винтидж” жилища. Счита се, че освен уникалната, историческа визия на имотите, друго, което привлича техните купувачи, е именно местоположението им, големи тераси с красиви панорамни гледки към града, паркове или културни паметници. Обикновено луксозните къщи са разположени в покрайнините на градовете, коментират авторите на изследването.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
