
Израел и Китай със съвместни инвестиции в разработване на лекарства
- Свят
- Текст:

Създаден през 2016 г. в партньорство с правителството на Гуанджоу, GIBF вече е набрал $ 200 милиона и през следващите три месеца планира да прибави още $ 100 милиона, съобщава The Times of Israel. Водещ инвеститор в GIBF е Агенцията за развитие на Гуанджоу, както и други държавни китайски структури. Фондът се управлява от израелски фармацевти и медицински мениджъри от най-висока класа.
GIBF планира да създаде съвместни дъщерни дружества в Китай, като за целта възнамерява да привлече израелски и европейски биотехнологични компании с разработки на иновативни лекарства, достигнали до втора и трета фаза на клинични изпитания. Предимството за чуждестранните компании е, че ще могат да продължат клиничните си изпитания в китайски клиники и с китайски пациенти. След това данните ще бъдат окомплектовани с данните от другите изпитания и ще бъдат представени за одобрение от регулаторните органи в САЩ и Китай. По правило съвместните предприятия се контролират от чуждестранните компании, които държат правата върху интелектуалната собственост, а китайските партньори получават достъп до всеки продукт, разработен за местния пазар.
От 2016 г. GIBF е инвестирал в осем израелски компании от областта на медицинските изделия и цифровото здравеопазване, но за момента китайските инвестиции търпят спад поради ред причини: промяната в приоритетите на азиатския гигант, новите ограничения за изнасяне на капитали от Китай, промяната в инвестиционния климат под влиянието на САЩ и, разбира се, пандемията.
GIBF обаче успя да продължи дейността си благодарение на правителствената подкрепа и тесните си контакти с болниците и Китайската администрация по храните и лекарствата (CFDA).
GIBF управлява и технологичен инкубатор за науки за живота в Гуанджоу. До момента чрез него са създадени 15 компании, някои от които работят по чужди технологии, в т.ч. израелски, немски и британски.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
