
Кои са най-великолепните дворци в света
- Свят
- Текст:

Кралските дворци са мястото, в което всички бихме искали да живеем. Или поне дълго да им се любуваме. Те са огромни, пълни с всякакъв персонал, който се грижи и за най-малката ви прищявка, излъчват престиж и статус.
Разбира се, в живота има по-важни неща от това да се чувстваш важен и да се хвалиш колко голяма е къщата ти, но нека бъдем честни - хубаво е. Добре е да се гордееш с това, което имаш, и е повече от добре да покажеш какво имаш, ако живееш в невероятен кралски дворец!
Нека да разгледаме някои от кралските дворци по света, които са хвалени най-много. Единственият им недостатък е, че вероятно няма да можете да живеете в тях, ако не сте били родени там, но това е само техническа особеност.
Пък и да не пренебрегваме това, което се случва в момента с една американка, която далеч не е родена в палат, имаше възможност да живее в такъв, но...

Дворецът Петерхоф, Санкт Петербург
Не е малък подвиг да се нарече руския Версай и дворецът Петерхоф със сигурност отговаря на името си. Изпълнен е с невероятно декорирани стаи, всяка от които по-луксозна от останалите. Построен е в началото на XVIII век за Петър Велики и със сигурност е показал на света още тогава, че Русия е успяла в модернизацията си.

Бъкингамският дворец, Лондон
Щом кралицата е готова да прекара по-голямата част от живота си там, можете да бъдете сигурни, че това е подходящият дворец. Той е на повече от 300 години, но - подобно на основния си обитател - не показва признаци на загуба на блясък и класа в своята зряла възраст.

Папският дворец, Авиньон
Тъй като е палатът, в който са живеели папи от началото на XIV век, дворецът със сигурност заслужава място в този списък. Макар че папите не се считат точно за кралско семейство, Palais des Papes наистина излъчва определено кралско величие поради огромния си размер и ниво на защита. След като папите се преместиха обратно в Рим, този дворец беше използван от самия Наполеон.

Дворецът Потала, Тибет
Този тибетски дворец не е нищо повече от страхопочитание. Построен на склона на планина, дворецът буквално ви кара до се чувствате сякаш се качвате в Рая. Построен е през 1649 г. - което прави архитектурата му още по-впечатляваща - и има над 10 000 статуи при основата си. Преди това място е било зимната резиденция на Далай Лама, но в момента е само туристическа атракция.

Големият кралски дворец, Банкок
Е, името не лъже - това нещо е огромно! Има онази типична прекрасна стара азиатска архитектура, която оставя всички едновременно в страхопочитание и възторг. Преди това място е принадлежало на старите тайландски крале, но сега е (частично) отворено за широката публика. Що се отнася до сравнение с останалите кралски дворци, този палат е сравнително нов - построен е едва през 1782 г.

Версай, Версай
Не съм сигурна дали дворецът е кръстен на града или градът е кръстен на двореца, но със сигурност мога да ви кажа, че дворецът е единственото нещо, заради което градът си заслужава да бъде посетен. Изглежда, че изобщо не си струва да посещавате града Версай, но не позволявайте думите ми да ви заблудят: дворецът на Версай си струва в излишък времето, което ще отделите, за да го посетите. Това е най-добрият и най-упадъчен кралски дворец, построен от Луи XIV, и дори сега много малко дворци могат да се сравнят с величието на Версай.

Хауа Махал, Джейпур
Ако се интересувате от невероятни фасади на сгради, това е дворецът, който търсите. Построена е точно преди XIX век и все още е една от най-красивите сгради за гледане. Най-важната характеристика е външността му, въпреки че отвътре има много стаи за туристи, които могат да се посещават. Но просто погледнете тази фасада и ще разберете, че тя казва всичко.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
