
Тестваха подземния "влак на бъдещето" на Илон Мъск
- Транспорт и комуникации
- Автор:

На полигон, разположен в близост до Лас Вегас в американския щат Невада, бяха проведени първите тестове с пътници на високоскоростния подземен влак "Hyperloop", разработен от компанията Virgin Hyperloop. Неин основател е изобретателят и бизнесмен Илон Мъск.- собственик на компаниите Tesla и SpaceX.
Както съобщава телевизионният канал ВВС, изпитатели в ролята на пасажери на футуристичното превозно средство станаха директорът на компанията по качество на обслужване на пасажерите Сара Лучиан и техническият директор и главен технолог Джош Гайгел.
Капсулата премина разстояние от 500 метра за 15 секунди, ускорявайки се до 172 километра в час. Преди това, в изпитанията без пътници на борда, резултатът достигна 386 километра в час. Разработчиците възнамеряват да постигнат резултат от 1223 километра в час.
Изпитателите отбелязват, че по време на тестването не са почувствали никакъв дискомфорт, а движението е било плавно.
Концепцията за проекта Hyperloop бе предложена от Илон Мъск през 2012 година. В момента проектът се изпълнява от две компании: Hyperloop Transportation Technologies и Virgin Hyperloop One. Технологията напомня на влак на магнитна възглавница, който се движи обаче не във въздуха, а във вакуумен цилиндър.
През 2015 г. в Япония подобен влак постави рекорд за скорост, ускорявайки се до 600 км/ч.
Плановете на компанията включват изграждането на тунел между лондонските летища Гетуик и Хийтроу. Според идеята, тези 72 километра трябва да бъдат преодолени за 4 минути. Също така се планира чрез "Hyperloop" да се свържат Дубай и Абу Даби - така пътят ще отнеме само 12 минути вместо един час.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
