
През 2022 г. в Google са търсени оправдания за неявяване на работа 2,2 млн. пъти
- Работна сила
- Текст:

През 2022 г. американските потребители са търсили в Google "правдоподобни" и "най-добрите" извинения за неявяване на работа в офиса 2,2 милиона пъти, става ясно от проучване на рекрутинговата компания Frank Recruitment Group (поръчано от американската онлайн медийна компания Business Insider).
Това е ръст от 1884% в сравнение с 2020 г., когато са регистрирани 112,4 хиляди такива търсения. В сравнение с 2018 г. показателят е нараснал с 630%. Тогава "уважителни причини за неявяване на работа" са търсени 305,5 хиляди пъти.
Най-популярното запитване през 2022 г. е фразата "да се престоря на болен" (Calling in sick), на второ място "оправдание, извинение за неявяване на работа" (excuse to miss work).
Сред десетте най-популярни заявки за търсене се използва термина "извинения за неявяване на работа" (excuses to/for missing work), но по-често присъстват думите "най-доброто", "реалистично" и "правдоподобно" (best, realistic и believable).
Президентът на Frank Recruitment Group за териториите на двете Америки Роуан О ' Грейди обяснява, че пандемията е повлияла на работните модели и на трудовите навиците на служителите: "Работниците свикнаха да прекарват повече време със семействата си и да не пътуват всеки ден до офиса. Ръководителите трябва да имат това предвид, когато молят служителите да се върнат в офисите".
Проучване на Envoy установява, че 96% от ръководителите забелязват и оценяват офисната работа на служителите много повече от работата, изпълнявана у дома. В същото време 42% от служителите са сигурни, че шефовете оценяват дори дистанционно изпълняваните функции.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
