
Brent поскъпна до 76,5 долара за барел
- Нефт и природен газ
- Текст:

Цената на февруарските фючърси за Brent на лондонската борса ICE Futures тази сутрин е $76,54 за барел, което е с $0,51 (0,67%) по-високо от цената на затваряне на предходната сесия. В понеделник тези договори поскъпнаха с 19 цента до 76,03 долара за барел.
Котировките на фючърсите на петрола WTI за януари на електронната търговия на Нюйоркската стокова борса (NYMEX) към този момент се увеличиха с $0,54 (0,76%) и възлизат на $71,86 за барел. В края на последната сесия те поскъпнаха с 9 цента до 71,32 долара за барел.
Преди това и двете марки завършиха на червено седем поредни седмици, което не е наблюдавано от 2018 г.
Ден преди това петролът поскъпна "поради краткосрочни условия на свръхпрепродаденост на фючърсния пазар", след като котировките на WTI тестваха ключово ниво на съпротива, казва редакторът на Sevens Report Research Тайлър Ричи. Пазарът беше подкрепен и от подобреното настроение на инвеститорите и търсенето на рискови активи, добави той.
В същото време негативен фактор бяха и данните, че потребителските цени в Китай са паднали с 0,5% на годишна база през ноември, най-бързият темп от три години. Дефлация в Китай се наблюдава за втори пореден месец, което показва отслабване на търсенето на суровини за индустриалния сектор, отбелязва Market Watch.
„Виждаме отслабване на растежа в Китай, Европа е в рецесия или на ръба на рецесията, а икономиката на САЩ също се забави, макар и не толкова значително, колкото другите“, казва анализаторът на JonesTrading Майк О'Рурк.
„Ето защо WTI остава около 70 долара за барел."
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Как се движат пазарите днес

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ
