
Трагедия в Барселона
- Актуално
- Текст:

Жертвите са се самонастанили в опразнен стар банков офис в центъра на каталунската столица, превръщайки го в свой дом преди около две години, въпреки липсата на сертификат за експлоатация на тази част от сградата. Кметът Ада Колау осъди ситуацията с множеството празни офиси в града и посочи, че състоянието на изоставените сгради се пренебрегва, съобщава larazon.es.
Все пак, социалните служби на Общинския съвет на Барселона са предложили помощ на семейството, когато са установили, че в помещението живеят деца. Помагали са им с храна и са предложили образование на по-големия син, както и медицинско наблюдение за цялото семейство.
Властите отбелязват, че не са редки случаите, когато семейства и хора без ресурси или в риск от изгонване от жилищата им са принудени да заемат помещения и складове, за да имат покрив над главата си. Както обясни каталунският министър на вътрешните работи Жоан Игнаси Елена, тази сутрин в помещението би трябвало да навлязат силите на реда, заради дългите съдебни спорове и битки, породени от проблеми на съвместното съществуване с останалите обитатели на сградата.
Има данни, че между три и четири сутринта се е случило нещо, но властите до момента нямат доказателства, че така е възникнал пожарът. Жоан Игнаси Елена описа събитието като "ужасна трагедия на семейство, което както много други, е живяло в тежка ситуация, която обаче за съжаление сме счели за приемлива".
Той посочи, че следствието ще разнищи причините за случилото се и призова за подкрепа и спазване на следствената тайна.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Румънски граничари задържаха украинска двойка с 1,4 милиона долара

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър
