
Бой между врана и дрон за доставка на кафе е заснет на видео
- Свят
- Текст:
Необичайно и забавно явление запечатва жител на Канбера, на когото трябва да доставят кафе с помощта на дрон. Той заснема как врана атакува безпилотния летателен апарат.
Както съобщава австралийският сайт abc.net.au, в условията на пълен локаут, въведен поради пандемията от коронавирус, търсенето на доставки на продукти и по-специално на кафе с помощта на дронове се увеличава. Един от тези оператори е австралийската компания Wing.

И когато за пореден път техният дрон трябва да достави кафе на един от жителите на Канбера, апаратът е нападнат от врана, която решава, че дронът е навлязъл в нейната територия. Клиентът на кафето веднага запечатва този момент на видео.
Представители на компанията Wing се объръщат за коментар към местния орнитолог Нийл Хермес. Специалистът обяснява, че сега враните са в период на гнездене, така че поведението на птицата е съвсем предсказуемо и естествено.
Компанията решава да спре временно доставките, докато птиците подредят гнездата си. А за учените това е бъде възможност да разберат как птиците реагират на съвременните летателни апарати, за да избегнат сблъсъците между тях и да предпазят пернатите от наранявания, а доставчиците и собствениците на технологии – от загуби.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър

Второ военно огнище в Близкия изток (обзор)
