В Швеция търсят кандидат за „вечна работа“ със заплата от 2300 долара
- Работна сила
- Източник: Sveriges Radio
- Автор:
Снимка: CC BY 2.0 / Allen Watkin / Gothenburg
В Швеция се появи вакантно работно място, като в задълженията на служителя ще влиза включване и изключване на светлините на станцията в Корсвенген в началото и в края на работния ден, съобщава радио „Sveriges Radio“.
Според авторите на проекта, наречен „Вечна работа“, художниците Саймън Голдин и Джейкъб Сенби, те са готови да плащат твърда заплата от 2300 долара. Служителят ще може да напусне по всяко време, но може да остане на поста си до края на живота си. Проектът е разчетен за 120 години.
Станцията ще бъде завършена едва през 2026 г. Но вече 175 кандидати са подали заявления за свободното място не само от Швеция, но и от САЩ, Тайван и Филипините. Художниците отбелязват, че служителят трябва да живее в Гьотеборг, но са готови да обмислят преместването на избрания кандидат в този град.
Според авторите арт експериментът е призван да привлече вниманието към нарастващото неравенство в обществото.
На снимката: Площад „Корсвеген" в Гьотеборг
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Създателят на криптовалутите TerraUSD и Luna, До Куон, получи 15 години затвор
Шепа свръхбогати контролират половината богатства на планетата
На фона на нарастващото напрежение в сферата на ИИ в Google се появи нова длъжност
NASA загуби връзка с марсианския апарат MAVEN
Съветът на Европейския съюз одобри единна такса за пратки от онлайн магазини
„Златната карта на Тръмп” стартира в САЩ
България е без правителство
Мексико приема нова митническа тарифа
Мъдрост от хилядолетията: как са се лекували древните гърци
КЕШ клуб
300
3 000
30 000