
Природозащитници в Тайван опитват да спасят от изчезване растителни видове
- Екология
- Източник: reuters.com
- Автор:

В горите и отдалечените ненаселени острови на Тайван, група природозащитници се надпреварват с времето, опитвайки се да съберат максимално много редки растителни видове, които могат да изчезнат заради човешката дейност или климатичните промени.
Под надзора на Ботаническия център за опазване „Д-р Сесилия Ку" природозащитниците претърсват субтропичните региони на Тайван за колкото се може повече редки растителни видове.
„Започнах да събирам растения още когато бях в училище, но тогава не осъзнавах важността на това, което правех. Когато започнах работа в центъра за опазване на флората, разбрах колко живи същества, които преди можеха да бъдат открити тук, вече ги няма", заяви Хун Хсин-чие, който е научен сътрудник в природозащитния център.Високо индустриализираният Тайван е известен с производството на технологични стоки. Западната част на острова е гъсто населена, а в много случаи и сериозно замърсена, докато 70% от останалата територия на Тайван е покрита с гъсти планински гори, които са дом на елени, диви свине и застрашената от изчезване черна мечка с бяло гърло (черна мечка формосан).
Тайванското правителство направи преминаването към възобновяеми източници на енергия приоритет за страната, но независимо от това островната държава все още се представя зле в борбата с климатичните промени.
Природозащитницие, които събират застрашени растителни видове, срещат препятствия в своята дейност, като стръмни скални склонове или сериозни внезапни дъждове.
„Не всеки е способен да извършва тази работа. Свързана е с доста предизвикателства и неудобства", допълни Хун Хсин-чие. Ченг Кен-ю, който е мениджър в Ботаническия център за опазване „Д-р Сесилия Ку", каза, че някои от растенията, които природозащитниците събират, биха имали полезни свойства за хората.
„Нашата цел е биоразнообразието в Тайван да бъде запазено и редките видове, които са застрашени от изчезване в естествената им среда, да могат един ден да бъдат разпространени отново", завърши Ченг Кен-ю.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите

Атака с камион остави единадесет жертви и много ранени във Ванкувър, Канада (обновена)
КЕШ клуб
300
3 000
30 000