
В "градината на Немо" отглеждат зеленчуци в подводни оранжерии
- Наука
- Текст:

На северозападното крайбрежие на Италия можете да откриете необичайна "градина" - тя се намира под водата. Затова е наречена "Градината на Немо". За това съобщава Futurism.

В градината наземни растения се отглеждат в потопени под вода пластмасови сферични оранжерии. Те изглеждат невероятно, отбелязват журналистите.

Тези сфери, които почиват на дълбочина от 4 до 11 метра под повърхността на океана и съдържат около два кубически метра въздух, ще се превърнат в устойчива алтернатива на селскостопанските съоръжения на сушата. Това би могло да бъде особено полезно за засушливите крайбрежни страни.

Растенията в сферите се нуждаят от много малко вода в началото, след което преминават в режим на самоподдържане. Слънчевата светлина загрява потопените във водата сфери, съдържащи влажен въздух, който по естествен начин се кондензира в прясна вода по стените и се оттича обратно в почвата.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Тръмп си намери оправдание да отлага очакваните санкции срещу Русия (обзор)

OpenAI изиска чатовете на майката на децата на Мъск и негови приближени лица

Аптеките в Германия се сблъскват с липса на медикаменти

Япония е рекордьор по столетници

Анонимна класация ще отличи „най-тъпото” използване на изкуствен интелект

Русия и Беларус подновиха военните учения „Запад“

Светът реагира на руското нахлуване с дронове над Полша

Албания първа в света назначи изкуствен интелект за министър
