Daily Mail прогнозира бедност за милиони британци
- Икономика
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Изданието съобщава, че растящите цени на електроенергията ще тласнат милиони британци към бедност
През януари 2023 г. сметките за електричество на британските домакинства може да нараснат до над £3000 годишно, което според експертите може да "тласне милиони хора към бедност", пише The Daily Mail, позовавайки се на изчисленията на консултантската компания Cornwall Insight.
Cornwall Insight прогнозира, че горните граници на цените на газа и електричеството, определени от енергийния регулатор Ofgem, ще се повишат от днешните 1971 г. до £3245 през октомври и ще достигнат £3364 през януари 2023 г.
Консултантската компания смята, че такова бързо покачване на цените може да "вкара милиони хора в бедност", така че британските семейства ще се нуждаят от държавна помощ в много по-голяма степен, отколкото преди.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Създателят на криптовалутите TerraUSD и Luna, До Куон, получи 15 години затвор
Шепа свръхбогати контролират половината богатства на планетата
На фона на нарастващото напрежение в сферата на ИИ в Google се появи нова длъжност
NASA загуби връзка с марсианския апарат MAVEN
Съветът на Европейския съюз одобри единна такса за пратки от онлайн магазини
„Златната карта на Тръмп” стартира в САЩ
България е без правителство
Мексико приема нова митническа тарифа
Мъдрост от хилядолетията: как са се лекували древните гърци
КЕШ клуб
300
3 000
30 000