
„Животът на много хора е поставен на карта“ на фона на войната и изменението на климата
- Природа
- Текст:

Той се обърна към световните лидери и обществеността със следните думи:
„Макар действията на Русия в Украйна са осъдителни, не можем да позволим това да попречи на нашата работа, която вършим тази седмица и която трябва да продължим да вършим. Процесите в околната среда и климата не спират заради инвазията.“
Послание, която споделят и други участници в конференцията, организирана от ООН.
Еспен Барт Ейде, норвежки министър на климата и околната среда:
„Откритото море е под нарастваща заплаха поради прекомерния риболов, изменението на климата и замърсяването. Ето защо трябва да сключим надеждно споразумение за управление на открито море, основано на научни доказателства, възможно най-скоро.“
На втория ден от Конференцията на ООН за океаните в португалската столица бяха обсъдени въпроси за устойчива икономика и опазване на морските екосистеми.
Серджо Ферейра де Алмейда, кореспондент на Euronews:
"Очевидно ще бъде много трудно да се постигне споразумение на глобално ниво. Представители на различни страни, присъстващи тук на конференцията, призовават правителствата да започнат да предприемат спешни мерки за спасяване на океаните."
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Камбоджа иска да номинира Тръмп за Нобелова награда за мир

САЩ ще трябва да предадат на Испания най-големия телескоп на бъдещето

В Русия за седмица се срутиха четири сгради

Безработицата в еврозоната остава на рекордно ниско ниво

Ежедневно вдишваме над 70 000 частици микропластмаса

Авангардно лечение върна зрението на мъж с генетично прогресивно ослепяване

Тръмп обяви въвеждането на 25% мито на вноса спрямо Индия

Жителите на ЕС внезапно започнаха да губят интерес към електромобилите
