
Куркумата убива раковите клетки с помощта на антиоксиданти
- Диетология
- Текст:

Това съобщава вестник "Дейли експрес". Според експертите, куркумата има активен ефект върху съществуващите ракови заболявания и помага за предотвратяване на растежа им поради високата концентрация на антиоксиданти, по-специално куркумин.
Проучванията на диетите на хората в страни, чиято традиционна кухня се основава на употребата на куркума, показват по-ниски нива на рак.
Учените също така са провели експеримент с доброволци с аденоиден кистозен карцином, сравнително рядка форма на рак, която обикновено се развива в слюнчените жлези или други области на главата и шията.
Лечението било допълнено с куркума.
"След два месеца се наблюдава стабилизиране на състоянието, а след шест месеца - значително намаляване на масата на тумора и неговия обем с 80%", твърдят изследователите.
Те също така подчертават, че високата концентрация на антиоксиданти в куркумата може да помогне за понижаване на нивата на холестерола при хора със сърдечни заболявания и да намали риска от катаракта, глаукома и дегенерация на жълтото петно в очите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


ЕС ще се защитава от дронове с украинска технология

Разследват сериозен проблем в електромобилите Tesla

Швейцария удвои вноса на руско злато

Зеленски е готов да се срещне с Тръмп и Путин

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут
