Испания: извънредно положение до м. май
- Здравеопазване
- Източник: www.darikradio.bg
- Текст:
Снимка: Pixabay
В цяла Испания от днес ще бъде въведено извънредно положение заради влошаването на ситуацията с разпространението на коронавируса, обяви премиерът Педро Санчес, цитиран от Франс прес и Асошиейтед прес.
Санчес, който направи телевизионно обръщение след извънредно заседание на правителството, каза, че мярката ще остане в сила до началото на май. В цялата страна, с изключение на Канарските острови, през нощта ще има полицейски час от 23 ч. до 6 ч.
„Ситуацията, през която преминаваме, е екстремна. Реалността е, че Европа и Испания са залети от втора вълна на пандемията", подчерта Санчес.
В сряда Испания стана първата държава от Европейския съюз, преминала прага от 1 милион регистрирани заразени с коронавируса. Броят на починалите в страната доближава 35 хиляди.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Иран осъди американските удари като „грубо нарушение“ на примирието
Главният изпълнителен директор на OpenAI оцени влиянието на ИИ върху пазара на труда
Хоспитализираха премиера на Израел Бенямин Нетаняху заради проблеми със зъбите
Ferrari представи първия си електрически автомобил
Нидерландия се сблъска с рекордно поскъпване на кафето
Цените на газа в Европа растат
Ударите на САЩ по Южен Иран отново насочиха нагоре цените на петрола
САЩ отново удариха Иран
Забрана за необоснованото повишаване на цените ще подкрепи потребителите и бизнеса
КЕШ клуб
300
3 000
30 000