
Отказът от електрониката на Huawei ще забави развитието на германските железници
- ЖП и метро транспорт
- Текст:

Държавният железопътен оператор на междуградски и крайградски маршрути в Германия, компанията Deutsche Bahn, отказа да коментира информация от вътрешните документи, според които се обсъждат последиците от отказа от компонентите на производство на Huawei и ZTEв инфраструктурата.
За това съобщава Reuters.
Доколкото германските железопътни системи до голяма степен зависят от китайската електроника, а отчитайки нарастващото влияние на Китай и съответните заплахи за икономиката, компонентите трябва да бъдат подменени. Отказът от продуктите на Huawei и ZTE може да доведе до колосални разходи. Смята се, че сумата ще е около 437,44 милиона долара.
Освен това е, че отказът от китайската електроника ще забави развитието на железниците в Германия с 5-6 години. Операторът просто няма да може да реализира планираните проекти.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
