
Предприятията в Казанлък отчитат приходи от над 1,8 млрд. лв.
- Икономика
- Текст:

Предприятията в Казанлък отчитат приходи от над 1,8 млрд. лв. през изминалата 2022 г. Това стана ясно по време на среща на министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов с представители на бизнеса от региона, организирана от кмета на община Казанлък Галина Стоянова.
„За голяма част от хората Казанлък е познат като долината на розите, но потенциалът на общината далеч не се изчерпва само с това. В последните години сме свидетели на ускореното развитие на този район в индустриално отношение, което се потвърждава и от стабилния ръст на икономическите показатели”, подчерта министър Никола Стоянов.
Над 742 млн. лева са реализираните инвестиции в общината. Производствените компании, които са най-силният сектор в общината, допринасят за 63% от добавената стойност за местната икономика, а в тях работят почти 70% от заетите, стана ясно по време на срещата.
Министър Стоянов посети и терените, на които се планира изграждането на нова индустриална зона в Казанлък. “Само по Плана за възстановяване и устойчивост са предвидени над 200 млн. лв. за изграждане на индустриални зони и това е още един инструмент, който можете да използвате”, обясни Никола Стоянов. Той насърчи и общината да подаде документи за вписването на зоната в Регистъра на индустриалните паркове, което би дало предимство при подготовка на бъдещи проекти.
В Казанлък са концентрирани около 90% от мощностите в подотрасъл „Хидравлика и пневматика“ на страната.По време на своето посещение в града министър Стоянов се запозна с производствения процес в едно от най-големите предприятия от този сектор за региона - „М+С Хидравлик“ АД. В него работят над 1350 души, а голяма част от продукцията е експортно ориентирана и се дистрибутира в цял свят.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
