
Германският министър на правосъдието назова условието за арестуването на Путин
- Право
- Текст:

Президентът на Русия ще бъде арестуван в случай на негово евентуално посещение в Германия, цитира Die Zeit думите на министъра на правосъдието Марко Бушман.
"Очаквам, че Международният наказателен съд (МНС) бързо ще се свърже с Интерпол, както и с държавите-членки и ще ги помоли да изпълнят изискването. След това Германия просто ще бъде задължена да арестува президента Путин, когато той влезе на германска територия, и да го предаде на МНС", каза министърът.
Той добави, че ще изпълни искането на МНС, ако "кракът на Путин стъпи на територията на Германия", защото страната е подчинена на юрисдикцията на съда.
Както подчерта говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, самата формулировка на въпроса за ареста на Путин е неприемлива - Москва не признава юрисдикцията на МНС и счита всяко негово решение за нищожно от правна гледна точка.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Седящият начин на живот увеличава риска от развитие на диабет тип 2

ЕС ще се защитава от дронове с украинска технология

Разследват сериозен проблем в електромобилите Tesla

Швейцария удвои вноса на руско злато

Зеленски е готов да се срещне с Тръмп и Путин

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут
