
В Швейцария очакват увеличение на цената на електроенергията с 30% през 2023 година
- Енергия
- Текст:

Цените на електроенергията за домакинствата в Швейцария ще се увеличат с поне 30% през следващата година, съобщиха от Асоциацията на електроенергийните компании в страната.
Спред публикация във вестник Tages-Anzeiger, много енергийни компании през последните седмици са взели решение за нови тарифи за предстоящата година.
"Половината от комуналните услуги ще увеличат цената на домакинствата с 30% или повече", заяви швейцарската асоциация на електроенергийните компании пред изданието.
Например за семейство, живеещо в 5-стайно жилище, разходите за електроенергия ще нараснат с около 315 швейцарски франка (приблизително 330 долара) годишно, пише вестникът. Такива предприятия, като например голяма пекарна, ще се сблъскат с увеличение на разходите за електроенергия с около 10 хиляди франка, се казва в статията.
Рискът от недостиг на електроенергия се счита за един от най-високите в Швейцария. По-рано ръководителят на Швейцарската федерална комисия по електроенергетика ElCom Вернер Люгинбюл призова гражданите да се запасят със свещи и дърва заради възможни прекъсвания на електрозахранването в страната през идващата зима.
Швейцарските власти по-рано съобщиха, че за първи път могат да въведат ограничения за потреблението на енергия в случай на недостиг на електричество или газ.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Европейската комисия предложи пакет от санкции срещу Израел

Дания се снабдява с далекобойни ракети и дронове

Нов спад в цените на петрола

САЩ искат да насочат приходите от мита за помощ на фермерите

Икуственият интелект прави революция в ранната диагностика

Седящият начин на живот увеличава риска от развитие на диабет тип 2

ЕС ще се защитава от дронове с украинска технология

Разследват сериозен проблем в електромобилите Tesla
