
Коронавирусът поразява мозъка по-силно от болестта на Алцхаймер
- Здравни
- Текст:

Изследователи от Асоциацията за борба с Алцхаймер са открили, че коронавирусната инфекция може да причини повече увреждания на човешкия мозък, отколкото болестта на Алцхаймер, пише Daily Mail
Хората с тежко протичане на заболяването, които изисква хоспитализация, са най-застрашени. Отбелязва се, че симптомите на нарушенията на паметта и психичните функции могат да останат у пациента доста дълго време.
Екипът е проследил възрастни пациенти с мозъчно увреждане, които нямат данни за когнитивен спад или деменция преди хоспитализация поради COVID-19.
Оказало се, че известно време след заразяването им, седем маркера на мозъчно увреждане станали значително по-високи, отколкото при пациенти без коронавирус, но с болестта на Алцхаймер.
Тези, които са починали от коронавирус в болницата, са имали нива на дадените показатели по-високи от тези, които са били изписани и изпратени у дома, забелязаха учени.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите

Атака с камион остави единадесет жертви и много ранени във Ванкувър, Канада (обновена)
КЕШ клуб
300
3 000
30 000