Пазар за виртуална симулация и тренировки - анализ

Пазар за виртуална симулация и тренировки - анализ


През последните няколко години се наблюдава увеличение на разходите за отбрана, здравеопазване и образование, особено в Азиатско-Тихоокеанския регион и европейските страни. Очаква се това да увеличи значително растежа на виртуалния пазар за обучение и симулация през прогнозния период. С увеличаване на разходите се очаква да се увеличи броят на продажбите на свързаното оборудване в тези сектори, включително виртуално оборудване за обучение и симулация.

Виртуалното обучение и симулация се използват главно в отрасли като отбрана и сигурност, гражданска авиация, здравеопазване, цифрово производство, образование и развлечения. 
В допълнение то намира приложение в други индустрии като енергетика и транспорт. В тези отрасли обучението може да бъде ефективно за уважавани членове на екипа при минимални разходи и без да се прави компромис с човешкия живот.
Докладът се фокусира върху перспективите за растеж, ограниченията и анализа на пазара. Проучването предоставя анализ на Porter за виртуалната индустрия за обучение и симулация, за да се разбере въздействието на различни фактори като пазарна сила на доставчиците, интензивност на конкуренцията, заплаха от нова конкуренция, пазарна сила на купувачите на пазара.
През годините пазарните лидери се утвърдиха с непрекъснати инвестиции в продуктови иновации, което им позволи да подобрят качеството, възможностите и ефективността на решенията за обучение и симулация. Освен това тези компании разшириха присъствието си на виртуални обучения и симулация на пазарни възможности чрез стратегически съюзи и работят за пускане на модернизирани продукти на пазара, за да спечелят максимален пазарен дял, както и за да осигурят по-добри условия за заинтересованите страни.

Преглед на сегменти

Виртуалният пазар за обучение и симулация е сегментиран на базата на компонент, краен потребител и регион. По компоненти той се категоризира в хардуер и софтуер. В зависимост от крайния потребител той е категоризиран в сферата на отбраната и сигурността, гражданската авиация, образованието, развлеченията и други. Въз основа на региона пазарът се анализира в Северна Америка, Европа, Азиатско-Тихоокеанския регион и Южна Америка.
 Включените във виртуалния анализ на пазара на обучение и симулация са ANSYS, Inc., BAE Systems, CAE Inc., Cubic Corporation, The DiSTI Corporation, Kratos Defense & Security Solutions, Inc., L-3 Link Simulation & Training, Lockheed Martin Corporation, ON24 Inc. и Saab AB.

Въздействие на COVID-19 върху пазара за виртуално обучение и симулация

Въпреки че кризата с COVID-19 продължава да нарушава много индустрии, тя отвори възможности за широко възприемане на подходи за дигитална трансформация сред различни индустрии, например секторите на образование, здравеопазване, отбрана и други, поради което се наблюдава голямо търсене на виртуално обучение и симулация на пазара.
 Когато в началото на 2020 г. наложеното извънредно положение по света повлия колосално на животите ни, търсенето на виртуално обучение и симулации се увеличи сред сектора на здравеопазването поради наложените противоепидемиологични мерки. Освен това различни ключови играчи на пазара въведоха нови стратегии за подобряване на клиентското преживяване и за подобряване на техния пазарен дял в пандемичната ситуация.

Топ въздействащи фактори

Значителните въздействащи фактори включват повишаване на осведомеността относно виртуалното обучение и симулация; рентабилни ползи от виртуалното обучение и симулационна технология; нарастване на разходите за отбрана, здравеопазване и образование. В малко региони като Африка хората са склонни да възприемат технологията, но липсата на инфраструктура и наличност на решения им се противопоставят на това. Това се отразява негативно на пазара. Освен това липсата на новост в продуктите може да доведе до загуба на интерес на потребителите към остарелите технологии и би се придържала към съществуващата, вместо да купува друга. По този начин се очаква липсата на инвестиции в научноизследователска и развойна дейност да окаже отрицателно въздействие върху пазара на виртуално обучение и симулация. Напредъкът във виртуалните технологии за обучение и симулация влияе положително върху растежа на пазара и се очаква да продължи в близко бъдеще.

Повишаване на информираността относно виртуалното обучение и симулация

Виртуалното обучение и симулация са намерили приложение в различни индустрии като гражданската авиация, отбраната и сигурността, здравеопазването, цифровото производство, образованието и развлеченията. В днешно време отделни лица или организации се възползват или от хардуер или софтуер, или от комбинация от двете решения, за да обучават професионалисти, студенти, екипажи и други свързани хора по ефективен начин с минимални усилия. 
В близко бъдеще симулацията и виртуалното обучение и значението на ситуационното обучение (симулиращо ситуации от реалния живот), ще помогнат на хората в различни области да разберат/използват и тренират по-добре чрез съвременните технологии и за разработване на по-модерни и дори усъвършенствани стратегии.

Увеличение на разходите за отбрана, здравеопазване и образование

В Азиатско-Тихоокеанския регион, Европа и Латинска Америка разходите за отбрана, здравеопазване и образование са се увеличили значително, което показва увеличение на продажбите на подобно оборудване, включително виртуални софтуери за обучение и симулация. Това увеличение на разходите се дължи на увеличаване на въздушния трафик и флота на търговските самолети и увеличаване на броя на потребителите на интернет и приемането на мобилни телефони. В допълнение пазарът за виртуално обучение и симулация прогнозира растеж поради технологичния напредък в здравеопазването и цифровото производство, нарастването на навлизането на сериозни игри в образователния сегмент и забележителния растеж на пазара за електронно обучение. Това от своя страна допълнително допълва приемането на решения за виртуално обучение и симулация.

Още по темата във

facebook

Сподели тази статия в: