Наръчник за начинаещи в микроинвестициите

Наръчник за начинаещи в микроинвестициите Снимка: https://pixabay.com/

Колебаете се дали да потопите пръст в инвестирането? Микроинвестирането може да е перфектното място, в което да стартирате.

В този материал можете да научите дали това е подходящо за вас или не.

Без значение от целта ви, понякога началото е най-трудната част. Що се отнася до инвестирането, хората в Европа, САЩ и други места по света се боят да започнат, дори ако това би им помогнало да постигнат дългосрочните си цели за финансова стабилност. Липсата на достатъчно информация, например идеята, че ви трябват много пари, за да започнете да инвестирате, са често срещан фактор, пораждащ това колебание.

Добрата новина е, че финтех стартъпите предлагат инвестиционни решения, които насърчават малки инвестиции. Те често биват наричани микроинвестиции, а процесът при извършването на такива инвестиции се нарича микроинвестиране.

Ще разгледаме основната концепция за микроинвестирането, нейните ползи и ще проследим някои от водещите приложения за микроинвестиции в тази публикация. Да започваме!

Какво е микроинвестиране?

Микроинвестирането е сравнително нова тенденция в инвестиционния блок. По същество това е практиката да се отделят малки суми пари за дългосрочни или краткосрочни инвестиционни цели. Микроинвестирането не изисква инвеститорът да прави значителни промени в начина на живот или да придобие нови навици за спестяване.

Защо има смисъл от нови, млади инвеститори.

Докато микроинвестирането е възможност за повечето инвеститори, може да се каже, че енай-голяма полза от него имат младите инвеститори, особено тези, които са от поколението на милениалите. Неотдавнашна анкета разкрива, че 4 от 10 милениали не инвестират на фондовия пазар, тъй като смятат, че нямат достатъчно пари, за да започнат. Милениалите пропускат дългосрочния потенциал за генериране на богатство от фондовия пазар.

Приложенията за микроинвестиране са подходящи за милениалите, докато инвеститорите от поколението X инвестират в акции. Тези приложения не само премахват конвенционалните бариери при инвестирането, но също така предлагат множество инвестиционни опции, включително акции и индексни фондове.

Разбиране на ползите от микроинвестирането.

Има няколко. Нека ги разгледаме:

Няма минимални инвестиционни изисквания. Високите инвестиционни изисквания в конвенционалните инвестиционни сметки са основната причина за популярността на приложенията за микроинвестиране. Не ви трябват 1000 долара, за да започнете, което често е минимумът при някои традиционни фондове.

Ниски такси за управление на активите. Микроинвестиционните приложения се отличават от традиционните мениджъри на активи по отношение на таксите за управление. Изследванията оценявят средната такса за управление на инвестициите на 1,18 процента за суми от инвестиции до 50 000 долара, като тя намалява при по-високи суми (1,02 процента за 1 милион долара).

Богат избор между множество възможности за инвестиция. Въпреки по-ниската бариера за влючване и достъпните такси за управление на инвестициите, приложенията за микроинвестиране не правят компромис с инвестиционните опции. Можете да инвестирате в ETF или да закупите акции чрез тези приложения. Тъй като инвеститорите започват с по-ниски суми, приложенията за микроинвестиране осигуряват възможност за частично закупуване на акции.

Единственият начин да изградите богатство в перспектива е като инвестирате и оставите парите си да нарастват. Приложенията за микроинвестиране могат да бъдат отлична платформа за култивиране на навиците за инвестиране и спестявания, но те не са пълноправен заместител на традиционните възможности за инвестиции. Като инвеститор трябва да увеличавате вноските си пропорционално на нивото на доходите си и да коригирате това спрямо инфлацията или други икономически фактори.

Още по темата във

facebook

Сподели тази статия в: