
Великобритания в опит да забрани всяка реклама на хазарт
- България
- Източник: The Guardian
- Текст:

Група от над 50 влиятелни депутати във Великобритания предлага много сериозни поправки в закона за хазарта.
Те са направили едногодишно проучване, резултатът от което е в доклад, на който се базират предложенията им за рестрикции.
Същата група депутати вече успя да забрани използването на кредитни карти за залагане.
Най-сериозната част в предложението е пълната повсеместна забрана на реклама на хазарт на Острова.
Идеите се простират и до приключване на ВИП схемите, бонус системите, ограничения на слот машините, независими проверки и други.
Според депутатите хазартните компании са доказали, че не умеят да се саморегулират, затова трябва да се спре индустрията, опустошаваща човешки животи.
Въпросните депутати обвиняват Комисията по хазарта в бездействие и искат одит на бюджета от 19 милиона паунда за миналата година.
Основната защита на противниците на предложението - 100 000 работни места и над 3 милиарда данъци годишно от индустрията.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

САЩ ще трябва да предадат на Испания най-големия телескоп на бъдещето

В Русия за седмица се срутиха четири сгради

Безработицата в еврозоната остава на рекордно ниско ниво

Ежедневно вдишваме над 70 000 частици микропластмаса

Авангардно лечение върна зрението на мъж с генетично прогресивно ослепяване

Тръмп обяви въвеждането на 25% мито на вноса спрямо Индия

Жителите на ЕС внезапно започнаха да губят интерес към електромобилите

Какви са цените на хранителните стоки в европейските градове

Полша все по-често e обект на руски хибридни атаки
КЕШ клуб
300
3 000
30 000