
Топ 10 на най-големите компании в света според Forbes
- Важно от "Икономика"
- Текст:

Според данните от класацията един от най-големите онлайн търговци на дребно, Amazon, се е издигнал на десето място от 22-ро в новия списък на Forbes Global 2000 на най-големите публични компании в света
Като цяло има някои промени в подреждането на първите 10 компании, в сравнение с миналогодишното класиране. Само китайската банкова корпорация ICBC е класирана на първо място за девета поредна година, а саудитската петролна компания Saudi Aramco е на пето място за втора година.
В същото време американската банка JPMorgan Chase се изкачи на второ място от трето, инвестиционната компания Berkshire Hathaway се изкачи на трето място от четвърто, а China Construction Bank падна на четвърто от второ място.
Шестото място в класацията за тази година се заеаме от американската Apple, която се издигна от девето място. Следват я Bank of America, Ping An Insurance Group и Agricultural Bank of China.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър

Второ военно огнище в Близкия изток (обзор)

Air India направи изявление относно броя на загиналите при самолетната катастрофа
Най-четено от Важно от "Икономика"
КЕШ клуб
300
3 000
30 000