Научиха пчели да разпознават коронавируса по миризмата
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: pixabay
Учени от Нидерландия са обучили пчели да разпознават коронавирусната инфекция по миризмата, съобщи Ройтерс
В изследване, проведено в университета Вагенинген, учените давали на обикновени медоносни пчели захарен разтвор, след като разпознавали миризмата на коронавируса. Пчелите протягали хоботчетата си, когато влизали в контакт с положителен образец, твърдят изследователите.
По този начин отговорът за наличие на коронавирус у човек може да бъде получен в рамките на няколко секунди, вместо да се чакат часове или цели дни за резултатите от лабораторния анализ.
В същото време се отбелязва, че все още няма достатъчно данни за надеждна оценка на ефективността на такъв метод за разпознаване на коронавирус.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Вършец празнува живота и гроздето: Трифон Зарезан оживя в духа на традицията
Ще има ли трета световна война?
Кой ще спечели от достъпа до венецуелския петрол?
ООН: Блокадата на горивата в Куба застрашава международния ред
Министърът на енергетиката на САЩ с данни за продажбите на венецуелски петрол
Швейцарците ще решат с референдум до къде да расте населението на страната
Gallup спира да публикува рейтингите на известни политици, включително президента на САЩ
Биткойнът се стабилизира при опасения от нов спад
Преди да резервирате: Най-важните проверки при избор на място за настаняване
КЕШ клуб
300
3 000
30 000