
Петима имигранти са арестувани за пожара в бежанския лагер „Мориа"
- Региони
- Автор:

Гръцките власти съобщиха, че са арестували петима мигранти за пожара, изпепелил бежанския лагер „Мориа" на остров Лесбос преди седмица. Издирва се шестият заподозрян.
Не се съобщава националността на задържаните, а арестите опровергават сценария, че крайнодесни са подпалили лагера в нощта срещу 9 септември, посочи гръцкият министър на гражданската защита Михалис Хрисохоидис.
По-рано правителствен говорител заяви, че лагерът е опожарен от мигранти с цел шантаж към властите за по-бърз трансфер от острова.
В новоизградения център при Кара Тепе има 5 хиляди легла, но досега там са прехвърлени едва хиляда бежанци. На влизане всички се подлагат на тестове за COVID-19, установени са поне 25 заразени, което усложнява допълнително процедурата по разселване.
Никой няма да напусне острова, без да премине през временния център, поясни министърът на гражданската защита. Кара Тепе ще създаде същите проблеми като „Мориа", изтъкват жителите на Лесбос, които съжителстват с чужденците от 2015 г.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
