
Служители от още пет подразделения на Amazon одобриха стачките
- Свят
- Текст:

Профсъюзите на още пет предприятия на фирмата Amazon гласуваха за разрешаване на стачките, което не е най-добрата новина за компанията в предпразничния сезон, съобщава Engadget.
В гласуването участваха четири обекта в Южна Калифорния - в градовете Индъстри, Палмдейл, Викторвил и Сан Бернардино, и пети - в Атланта.
Така общият брой обекти на Amazon, получили разрешение за стачка, достигна осем, като към тях се присъединиха складовете в Скоки, щата Илинойс и нюйоркските региони Стейтън Айлънд и Куинс.
Международното сдружение на шофьорите на камиони (IBТ), представляващо интересите на близо 10 000 работници на Amazon заяви, че стачките са предизвикани от ниски заплати, опасните условия на труд и отказа на Amazon да признае техния профсъюз.
Шон О 'Брайън, генерален президент на групата, разкритикува Amazon за "неуважение" към своята работна сила, заявявайки, че работниците изискват справедлива заплата, медицинско обслужване и по-безопасни условия на труд.
Той предупреди, че ако Amazon не реши тези проблеми, стачките ще продължат.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

САЩ ще трябва да предадат на Испания най-големия телескоп на бъдещето

В Русия за седмица се срутиха четири сгради

Безработицата в еврозоната остава на рекордно ниско ниво

Ежедневно вдишваме над 70 000 частици микропластмаса

Авангардно лечение върна зрението на мъж с генетично прогресивно ослепяване

Тръмп обяви въвеждането на 25% мито на вноса спрямо Индия

Жителите на ЕС внезапно започнаха да губят интерес към електромобилите

Какви са цените на хранителните стоки в европейските градове
