Опасения за екощети: Близо 50 000 сьомги са изпуснати от рибно стопанство в Шотландия
- Екология
- Източник: independent
- Автор:
Снимка: Pixabay
Почти 50 000 броя сьомги са се изплъзнали, след като четири грамадни коша в рибовъдна ферма в Западна Шотландия са били повредени по време на буря.
Екозащитници изразиха опасения за потенциалното въздействие върху околната среда, което този инцидент може да предизвика.
Инцидентът е станал във ферма в Северен Карадейл при силни приливи и отливи на 20 август и за щастие два дни по-късно ситуацията е овладяна. Въпреки това щетите са сериозни.
Освен големия брой риби, които са избягали, при бурята са загинали и други над 30 000 сьомги. Остава и значимият проблем с влиянието, което освободилите се в морето риби ще окажат на равновесието на екосистемата.
Говорител на Шотландската агенция за опазване на околната среда заяви, че в качеството си на регулатор агенцията е загрижена за евентуалните последствия.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Богатите са укрили от данъчните власти над $ 3.5 трилиона
Какво каза Тръмп на американците и какво означават думите му
Първият танкер за превоз на втечнен природен газ навлезе в Ормузкия проток
Гръцки депутати обвинени в мащабна злоупотреба със селскостопански субсидии
Криптомайнерът Bitdeer ще изгради най-големия в Норвегия център за данни за ИИ
Тръмп обмисля изтегляне на САЩ от НАТО
Какво донесе на икономиките войната в Близкия изток
Цените на петрола падат, акциите скачат
Борсовите цени на газа в Европа се понижават
КЕШ клуб
300
3 000
30 000