
Одобрени са находищата на минерални води за безвъзмездно предоставяне на общините
- България
- Текст:

Министерството на околната среда и водите може да предостави за управление на общините 8 находища на минерални води и 5 участъка от находища за срок до 2036 г.
Списъка с находищата, одобрени за безвъзмездно предоставяне през 2024 г., можете да намерите на интернет страницата на министерството на адрес:
https://www.moew.government. bg/bg/vodi/mineralni-vodi/ spisuci-po-133-na-pzr-na-zid- на-зв-и-решения/
Предоставянето на минералните води, посочени в списъка, се извършва по писмено заявление от кмета на съответната община след решение на Общинския съвет. Срокът за подаване на писмените заявления е до 31 януари 2024 г.
Министърът на околната среда и водите в срок до 14 дни от подаване на заявлението с решение предоставя находището на минерална вода или участъка от находище на съответната община. Решението се публикува на интернет страницата на Министерството на околната среда и водите.
Преди издаване на разрешителни, кметът има задължението да възложи определянето на експлоатационните ресурси на минералните води в участъка от подземното водно тяло и техническия възможен дебит на водовземните съоръжения.
Таксите за водовземане от находищата на минерална вода и участъците от находищата, след предоставянето им за управление и ползване на съответната община, се определят с тарифа, приета от Общинския съвет, и се превеждат по сметка на общината.
Повече информация можете да намерите на адрес:
https://www.moew.government. bg/bg/vodi/aktualno-novini/
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Тръмп си намери оправдание да отлага очакваните санкции срещу Русия (обзор)

OpenAI изиска чатовете на майката на децата на Мъск и негови приближени лица

Аптеките в Германия се сблъскват с липса на медикаменти

Япония е рекордьор по столетници

Анонимна класация ще отличи „най-тъпото” използване на изкуствен интелект

Русия и Беларус подновиха военните учения „Запад“

Светът реагира на руското нахлуване с дронове над Полша

Албания първа в света назначи изкуствен интелект за министър
