
Tesla започна продажбите на Cybertruck
- Автоиндустрия
- Текст:

Изминаха четири години от обявяването на полигоналния електрически пикап от неръждаема стомана.
Най-евтината версия на Cybertruck със задно задвижване ще струва $61 хил. Това е повече от един и половина пъти по-скъпо от първоначално обещаното, освен това ще бъде достъпен едва през 2025 г.
Tesla ще започне да продава версии на пикапа със задвижване на всички колела през 2024 г. Версията на пикапа с два двигателя ще струва $80 хиляди, с три - $100 хиляди.
Автомобилът със задно предаване ще може да изминава до 400 км с едно зареждане, а ускорението до 100 км/ч ще отнема 6,5 секунди. Резервът на пробег на двумоторната версия е 550 км, ускорението до сто е 4,1 s. Флагмански пикап Cyberbeast с 845 к.с. ще може да измине до 515 км без презареждане, ускорението до 100 км/ч ще отнема 2,6 секунди, а максималната скорост ще е 210 км/ч.
Cybertruck е първото ново електрическо превозно средство на Tesla след лансирането на Model Y през 2020 г. Компанията очаква да произвежда 250 000 Cybertrucks годишно през 2025 г., но увеличаването на производството ще бъде „изключително трудно“.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Авангардно лечение върна зрението на мъж с генетично прогресивно ослепяване

Тръмп обяви въвеждането на 25% мито на вноса спрямо Индия

Жителите на ЕС внезапно започнаха да губят интерес към електромобилите

Какви са цените на хранителните стоки в европейските градове

Полша все по-често e обект на руски хибридни атаки

Европейско разследване: опасни играчки, козметика и аксесоари от Temu

Зеленски повиши пределната възраст за наемна служба във Въоръжените сили на Украйна

Премиерът на Полша донесе на заседание на правителството бойни части от дронове
