
В Италия ще построят най-дългия висящ мост в света
- Свят
- Текст:

В Италия ще се появи най-дългият висящ мост в света. Той ще бъде построен между остров Сицилия и континенталната част на страната, съобщава Bloomberg.
Проектът на моста е замислен от древните римляни и многократно е обсъждан от съвременното италианско правителство. Според плановете дължината на конструкцията ще бъде 3,2 километра. Тази пролет италианските власти одобриха указ, позволяващ възобновяването на проекта. Строителството на еднопролетния мост трябва да започне през 2024 година.
В миналото изпълнението на идеята беше възпрепятствано от финансови и геоложки проблеми. Преди десет години тогавашният министър-председател Марио Монти закри проекта заради високи разходи и инженерни усложнения. Предишните варианти на проекта предвиждаха мостът да се появи между Вила Сан Джовани в южния регион на Калабрия и малко по на север от сицилианския град Месина.
Министърът на инфраструктурата Матео Салвини заяви, че мостът ще спомогне за намаляване на емисиите на въглероден диоксид. Освен това, съоръжението ще направи пътуването през пролива по-бързо и по-евтино, а така също и ще привлече туристи.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

В Русия за седмица се срутиха четири сгради

Безработицата в еврозоната остава на рекордно ниско ниво

Ежедневно вдишваме над 70 000 частици микропластмаса

Авангардно лечение върна зрението на мъж с генетично прогресивно ослепяване

Тръмп обяви въвеждането на 25% мито на вноса спрямо Индия

Жителите на ЕС внезапно започнаха да губят интерес към електромобилите

Какви са цените на хранителните стоки в европейските градове

Полша все по-често e обект на руски хибридни атаки
